Przejdź do treści
Szkoła
Uczniowie 2
Przedszkolaki
Uczniowie
Przejdź do stopki

Medal „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”

Treść

 W dniu dzisiejszym podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021 społeczność naszej szkoły oraz Pani Anna Kęska została uhonorowana medalem „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”.
Medal ten przyznawany jest osobom i instytucjom za szczególne zasługi w propagowaniu idei pamięci narodowej i wykazujących się szczególną troską i pieczą odnośnie upamiętniania i opieki nad miejscami pamięci narodowej.

Z tej okazji gościliśmy dzisiaj w Naszej Szkole  Pana Marcina Tatarę - Pełnomocnika Wojewody Małopolskiego do Spraw Integracji Środowisk Kombatanckich, który dokonał uroczystego wręczenia medali. Obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Tymbark Pan dr Paweł Ptaszek, wręczając listy gratulacyjne dla szkoły i Pani Anny Kęski. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i nadal jednym z ważnych działań podejmowanych przez szkołę  i naszych uczniów jest i będzie opieka nad miejscami pamięci, które znajdują się na terenie naszej gminy.  W tradycję szkoły wpisało się całoroczne pielęgnowanie pomników i otoczenia wokół nich, prace wykonywane są w ciągu roku szkolnego, ze szczególnym uwzględnieniem świąt i rocznic ważnych wydarzeń historycznych, w które zapalane są znicze.

p. o. Dyrektor Szkoły
Beata Sułkowska

11452