Przejdź do treści
Szkoła
Uczniowie 2
Przedszkolaki
Uczniowie
Przejdź do stopki

Konkursy

Treść

Zachęcamy do udziału w konkursach:

17.11.2021r.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka- konkurs plastyczny

W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada, ustanowionym uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasza konkurs dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka.

Szkoły zainteresowane udziałem w konkursie powinny do dnia 17 grudnia 2021 r. zgłosić swój udział, przesyłając wypełniony formularz zgłoszenia oraz skany lub zdjęcia wybranych prac plastycznych wraz z imieniem i nazwiskiem autora (lub autorów) i informacją o kategorii wiekowej – na adres e-mail: konkurs@brpd.gov.pl.

Każda szkoła może nadesłać maksymalnie 3 prace plastyczne autorstwa uczniów w każdej z kategorii wiekowych (najlepsze zdaniem osób oceniających prace na poziomie szkoły). Organizatorzy ustalili trzy kategorie wiekowe. Dwie dotyczą szkół podstawowych: kl. I-IV, kl. V-VIII, jedna przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych. Prace będą oceniane osobno dla każdej kategorii wiekowej. Prace mogą być wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie.

Prace należy składać w szkole do 14 grudnia ( do wtorku) do p. Agaty Dąbrowa.

Regulamin na stronie

https://kuratorium.krakow.pl/konkurs-plastyczny-ogloszony-przez-rzecznika-praw-dziecka-z-okazji-ogolnopolskiego-dnia-praw-dziecka/

 

16.11.2021r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "W ułamku sekundy" Tegoroczna, piąta już edycja odbywa się pod hasłem: "Zachować w pamięci".

W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 7 do 19 lat.

Tematem fotografii mogą być miejsca (np. stare cmentarze), obiekty (np. zniszczone zamki, pałace, miejsca przemysłowe, obiekty sakralne, fortyfikacje itp.) niezwykłe, ukryte między drzewami, ulegające stopniowemu zniszczeniu i zapomnieniu.

Do konkursu można zgłosić 3 zdjęcia różnych obiektów lub miejsc.

Minimalny rozmiar dłuższego boku 3000 pikseli, format jpg.

Termin zgłoszeń do konkursu mija 18 kwietnia 2022 r.

Mail kontaktowy: konkursfotowulamku@gmail.com

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/a4PDdsF3KyKmt2pw9

Szczegóły, regulamin, oświadczenia w załaczeniu, na FB i na stronie:

https://www.mdk-dh.krakow.pl/konkursy/1033-konkurs-w-ulamku-sekundy-zachowac-w-pamieci

 

10.11.2021r.

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: "GORE GWIAZDA JEZUSOWI"

DZIENNY DOM WSPARCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „LOKOMOTYWA” organizuje Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: "GORE GWIAZDA JEZUSOWI", który odbędzie się 15 grudnia 2021 roku w Limanowskim Domu Kultury w godzinach od 8.30 do 17.30

Do udziału w Konkursie serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich.

Pragniemy, aby w ramach integracji grupy docelowej ze społecznością lokalną, a w szczególności z grupą rówieśniczą uczestników Dziennego Domu Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "LOKOMOTYWA" zorganizować I tradycyjny, regionalny i folklorystyczny (lachowsko-góralski) konkurs kolęd i pastorałek pt. "GORE GWIAZDA JEZUSOWI".

Oprócz wspaniałych wrażeń towarzyszących imprezie, pragniemy aby konkurs realizował najważniejsze cele, którymi są: podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, integracja i współpraca szkół w bliższym i dalszym środowisku, promowanie młodych talentów, ukazanie kreatywności artystycznej dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim wytworzenie świątecznej atmosfery.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu są zamieszczone w regulaminie i na stronie internetowej Dziennego Domu wsparcia dla Dzieci i Młodzieży „Lokomotywa” oraz w mediach społecznościowych.

W razie pytań proszę o kontakt: Monika Książka Leśniak 787 519 139

Przedłużamy termin składania Karty zgłoszenia do 26 listopada.

Zachęcamy do udziału. Jeśli nie uda się zorganizować tradycyjnego konkursu stacjonarnie w LDK odbędzie się on w formie online. Szczegóły w regulaminie Konkursu.

Karta zgłoszenia solista

Karta zgłoszenia zespół

 

19.10.2021r.

Powiat Limanowski zaprasza uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego do udziału w konkursie plastyczno-literacko-muzycznym z okazji 40. rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Szczegóły pod linkiem

https://powiat.limanowski.pl/blog/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-rolnicy-sila-solidarnosc-1980-81/

 

5.10.2021r.

Regulamin Szkolnego quizu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego Odblaskowa szkoła

16460